En sevdiğiniz çizgi seri hangisi? BoJack? Rick & Morty? Yoksa, Mordecai ve Rigby'ci misiniz? Belki de Adventure Time? Bu çizgi serilerin her biri bir şaheser elbette. Hangisi favoriniz olursa olsun hepsi birbirinden değerli ve hepsini mutlaka izlemek gerekiyor. Peki, tüm bu şahane çizgi serilerden evvel hangi şahane çizgi serileri izliyorduk? Yani, kimler varıdı bu ekranlarda netfiliksler yoğ iken? Gelin birlikte birkaç tanesine göz atalım.

Samurai Jack

Her daim sinirli.

Amerikan yapımı 4 Emmy Ödüllü çizgi dizinin yapımcısı Hotel Transylvania'dan tanıdığımız animatör Genndy Tartakovsky. Jack'in sihirli kılıcı Aku'yu yok edebilecek mi? Imdb puanı 8.4 (6 Ağustos 2019) olan bu animasyonu izleyin ve görün.

CatDog

Akıllı ve ukala bir kedi, şanslı ve aptal bir köpek.

Peter Hannan imzalı CatDog adından da anlaşılacağı üzere bir kedi ve köpeğin hikayesi. Ancak bu kedi ve köpeğin diğerlerinden farkı birbirlerine yapışık olmaları. 1998 yılında gösterime giren CatDog'un imdb puanının 6.6 (6 Ağustos 2019) olması çok şaşırtıcı. Çünkü muadili çizgi seriler bugün oldukça beğeniliyor. Kedi, akıllı ve ukala, köpek ise elbette şanslı ve aptal bir karakter. Köpek genellikle kedinin başına bela açıyor ve kızlar hep köpeğe aşık oluyor. Kedi bu durumdan hiç mutlu değil elbette.

The Ren & Stimpy Show

Bir çivava ve manx kedisinin maceraları.

Psikotik bir çivava olan Ren ve Stimpy lakabını kullanan solgun bir manx kedisi olan Stimpson J. Cat, sizi sıradışı maceralarına davet ediyor.

Imdb puanı 7.5 (6 Ağustos 2019) olan Ren & Stimpy benim en sevdiğim çizgi serilerinden biri. Zaman zaman "iğrençliğin" sınırlarını zorlayan bu ikiliyi mutlaka izlemelisiniz.

La Linea

Her bölümü şaşırtıcı içerik sunan, akıl ürünü bir çizgi seri La Linea.

71 ve 86 yıllarında yayınlanmış olan La Linea bizdeki adıyla Bay Meraklı, İtalyan çizer Osvaldo Cavandoli tarafından yaratılmış bir çizgi karakter. 5 dakika süren 90 bölümden oluşan çizgi seri ülkemizde de çok beğenilmiş hatta o dönem reklam filmlerine konu olmuştu.

..ve bonus! Robot Chicken

Stop-motion ölmedi, RC ile yaşıyor.

Robot Chicken'ı ayrıca özel bir yazı ile anlatmak gerek elbette ama burada da bonus olarak adını hatırlatmış olalım. 2005 yılında başlayan RC günümüzde de hala güncel konuları işleyerek devam ediyor.