Öğrencilik yıllarında İstanbul Reklam’da çizgi filmcilik yapan Emre Senan ilerleyen dönemde çizgi filmden uzaklaşmış olsa da zaman zaman karşımıza animasyon projeleri ile çıkıyor. Kişisel sitesine "Her yıl bir bahane bulup en az 1 dakikalık bir film üretmeye devam ediyorum." notunu düşmüş olması hareketli görüntüye olan sevgisini gösteriyor lakin görülüyor ki son birkaç senedir bu üretim sekteye uğramış.

Komşunuzu Nasıl Alırdınız?

Emre Senan, 2005 yılında, üretim için iyi bir bahane bulmuş kendisine. Galeri Apel'de 9. Uluslarası İstanbul Bienali'ne paralel etkinlik olarak düzenlenen "komşu" başlıklı bir sergi için "Komşunuzu Nasıl Alırdınız" üretmiş. Animasyonunun müziği de Babazula imzalı. Böylelikle, doğal olarak, ortaya tadından yenmez bir iş çıkmış.

Komşunuzu Nasıl Alırdınız?

Emre Senan'ın çizimlerinin içiçe geçerek hızlı bir akışla sunulduğu animasyon filmi 3 dakikanın üzerinde olmasına karşın sıkmadan kendisini izletiyor. Film, bir dönem Türkiye'de ve dünyada animasyon alanında söz sahibi bir festival olan Resfest 2007 Dijital Film Festivali Türkiye Seçkisi'nde de yer almıştı.

"Komşunuzu Nasıl Alırdınız" animasyonunu izlemek için tıklayın.